My Ameriko -Slováci

Autor: Mária Beríková | 12.4.2012 o 15:07 | (upravené 12.4.2012 o 16:09) Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1003x

Z môjho pohľadu ma táto téma nejak nezaráža a ani neirituje. Veď mne ako mladému človeku to vlastne vyhovuje. Ale predsa mám nejaké to vlastenecké cítenie a tak som v tom našla aj aké také zápory.

Ako nám vravia naši starí rodičia, otec a mama. My v tvojom veku... počúvam to dosť často a ani mi to nevadí. Počúvam pekné a tradičné príbehy, ktoré teraz tak trocha zaraďujeme medzi históriu. Rada by som chcela pocítiť, aké to je chodiť na zemiakové brigády počas vyučovania, aké je pýšiť sa s pionierskou šatkou okolo krku, aké to je chodiť do kina na československý film za drobný peniaz a mnohé ďalšie. Zaujíma ma to nie preto aby som obhajovala minulé politické režimy. Len tak, zo záujmu.

Teraz? Čistý opak. Veď sa ani nečudujme, doba sa otočila o stoosemdesiat stupňov. Prenikajú do našej spoločnosti prvky americkej kultúry a my sa nečinne prizeráme. Po príchode domov sa pripojím na  americkú socialnu sieť, napijem sa coly a poobede si na olovrant dám hot-dog. Nie žeby to bol môj harmonogram alebo rituál pretože nezvyknem jesť nezdravé jedlá, no nie raz som sa takto  prichytila, keď som spätne konštatovala deň. Večer si zas pustím hudbu štýlu house,rap a ani si neuvedomujem, že tie slová nepatria do našej slovnej zásoby, no udomácnili sa. Ale ajtak, rada by som si večer pred spaním vypočula peknú slovenskú pieseň, ale ako zapínam rádio počujem len angličtinu. Tak idem na internet, otvorím si laptop a neskôr naťukám youtube. Opäť anglické názvy, ale s potešením tam nejaký  starý slovenský hit predsa len nájdem.Som z časti spokojná, no ajtak to nieje pravé orechové.  A čo vy? Večer si sadnete pred televízor a robíte pop-corn?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?